INTERNA

Interna czyli nauka o chorobach wewnętrznych to dziedzina wiedzy medycznej, bez której nie istnieją inne specjalizacje. Lekarze interniści czyli lekarze pierwszego kontaktu, są dostępni w przychodni zawsze w godzinach dyżurowania. Pomagamy w diagnozowaniu i leczeniu chorób w ramach ambulatoryjnej opieki lekarskiej. Proponujemy konkretne schematy leczenia, kierujemy na badania dodatkowe i do specjalistów. Zajmujemy się także szczegółowo naszymi pacjentami i w razie konieczności korzystamy ze wsparcia i współpracy z innymi lekarzami.

CHIRURGIA

Chirurgia to zdecydowanie mocna strona naszej placówki. Jesteśmy przygotowani do przeprowadzania skomplikowanych operacji nawet u najmniejszych zwierząt. Zajmujemy się chirurgią ogólną miękką oraz kostną w zakresie medycyny psów i kotów a także kompleksową chirurgią miękką i kostną małych ssaków ( królików i gryzoni). Wykonujemy szereg zabiegów chirurgii plastycznej oraz z zakresu transplantacyjnej.  Zapewniamy naszym pacjentom pełną opiekę pooperacyjną.

PROFILAKTYKA SZCZEPIENNA

Profilaktyka szczepienna chorób wirusowych, zakażeń pasożytniczych oraz chorób bakteryjnych. Zajmujemy się przygotowaniem zwierząt do wyjazdów zagranicznych a także zwalczaniem i zapobieganiem inwazji pasożytów zarówno u zwierząt jak i w ich środowisku życia.

PEDIATRIA

Kocięta, szczenięta, króliczęta czy świnięta znajdą u nas fachową pomoc i poradnictwo. W przypadku pojawienia się objawów chorobowych, w momentach, gdy trafią do nowych domów zbyt wcześnie, jako osierocone bądź porzucone przez biologiczne matki – pomagamy w odchowie maleństw, otaczamy je szeroką opieką lekarską.

NEFROLOGIA

Nefrologia jako odrębna dziedzina medycyny weterynaryjnej rozwija się obecnie bardzo dynamicznie. Oferujemy Państwu konsultacje z zakresu leczenia pacjentów z chorobami nerek, zarówno tych chorujących przewlekle jak i tych w stanie ostrej niewydolności narządu. Współpracujemy w tym zakresie z PTN oraz lekarzami weterynarii specjalistami z zakresu dializoterapii nefrologicznej.

ONKOLOGIA

Oferujemy szeroki zakres usług w zakresie operacyjnego leczenia nowotworów. Współpracujemy ze specjalistami onkologami oraz farmaceutami w zakresie doboru i dawkowania chemioterapii.

KONSULTACJE FARMAKOLOGICZNE

Pomagamy optymalizować dawki i liczbę przyjmowanych leków w sytuacjach gdy pacjent przyjmuje ponad 5 preparatów w leczeniu przewlekłym. Przygotowujemy leki na indywidualne zamówienie, a także pomagamy w dzieleniu tabletek gdy konieczne jest uzyskanie niewielkiej części komercyjnego leku. Umożliwiamy konsultację z zakresu farmakologii klinicznej.

STOMATOLOGIA

Przeglądy stomatologiczne psów, kotów, gryzoni i królików. Wykonujemy zabiegi stomatologiczne sanacji jamy ustnej, ekstrakcje zębów mlecznych oraz stałych a także operacje z zakresu chirurgii szczękowo – twarzowej. Kompleksowe leczenie drobnych ssaków.

KARDIOLOGIA

Umożliwiamy konsultacje kardiologiczne w podstawowym zakresie oraz współpracujemy z lekarzami specjalistami, dysponującymi diagnostyką obrazową ECHO oraz EKG.

OKULISTYKA

Umożliwiamy konsultacje okulistyczne, z pełnym badaniem oka, pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Profilaktyka i leczenie jaskry, zaćmy oraz innych chorób narządu wzroku u wszystkich gatunków zwierząt.

AKUPUNKTURA

Diagnostyka TCM (traditional chinese medicine) oraz akupunktura w chorobach układu ruchu, chorobach metabolicznych jak zaburzenia funkcjonowania trzustki, wątroby, nerek. Wspomaganie przewlekłego leczenia sterydami, zmniejszanie skutków stresu, poprawa jakości życia u pacjentów geriatrycznych.

FIZJOTERAPIA I AKUPUNKTURA KONI

W zakresie leczenia koni oferujemy diagnostykę biomechaniczną aparatu ruchu, terapię ruchem, fizjoterapię oraz masaż leczniczy. Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie fizjoterapii koni po kontuzjach oraz przewlekłych chorobach aparatu ruchu. Służymy wiedzą w zakresie terapii manualnej jak i dostosowania ćwiczeń treningowych do potrzeb pacjenta a także wsparcie farmakologiczne i suplementacja w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.

PIELĘGNACJA I BEHAWIOR

Oferujemy pełen pakiet usług w zakresie pomocy behawioralnej zwierząt. Możliwość konsultacji w zakresie rozwiązywania problemów zachowań niepożądanych psów, kotów, królików oraz innych zwierząt domowych jest dostępna w naszej przychodni w godzinach pracy specjalisty – po umówieniu telefonicznym także z dojazdem do domu.

Współpracujemy z profesjonalną groomerką zwierząt, która służy Państwu pomocą w zakresie pielęgnacji i strzyżenia zwierząt. Psów, kotów oraz gryzoni.

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Współpracujemy z radiologami w zakresie wykonywania badań USG, RTG, MRI oraz CT.